DentalOrto

Stomatologia zachowawcza

Niestety… próchnica jest zmorą naszych czasów. Nie ma co czekać, aż będzie na tyle duża, że ząb zacznie boleć. Im dłużej zwlekamy, tym gorsze rokowanie z leczeniem kanałowym, a nawet utratą zęba włącznie.

Podobno nawet poród jest mniej bolesny niż leczenie zęba, słyszę czasem na pierwszej wizycie od pacjentek. Oferuję swoim pacjentom bezbolesne znieczulenie komputerowe. A jeśli boisz się wiertła lub jesteś uczulony na środki stosowane do znieczuleń, z pomocą przyjdzie piaskarka abrazyjna. Za jej pomocą wyczyścisz ząb z próchnicy bezboleśnie i bez wiertła.

Jeśli zdążyłeś z wykryciem próchnicy w stadium początkującym lub masz białe, mleczne plamy na siekaczach, możliwe jest leczenie metodą infiltracji materiałem Ion DMG – bez wiertła, bez bólu. Dlatego tym bardziej ważne są częste przeglądy stanu uzębienia -zalecam co 6 miesięcy.

Wypełniam ubytki tkanek twardych zęba po leczeniu tylko najlepszymi wypełnieniami światłoutwardzalnymi.

A kiedy coś jest naprawdę trudne – leczę pod mikroskopem.

Pamiętaj, najgorszy jest pierwszy krok, a kiedy zaufasz swojemu lekarzowi, leczenie może być niemal przyjemnością.

Pierwsza wizyta to badanie, ewentualnie zlecanie badań dodatkowych, kiedy są niezbędne do prawidłowej diagnozy (np. wykonanie zdjęcia pantomograficznego) i postawienie diagnozy wraz z planem leczenia. Kolejne to realizowanie planu aż do sukcesu, czyli promiennego uśmiechu i zadowolenia.

Ważne: tylko dzięki regularnym przeglądom co 6 miesięcy i higienizacji (skaling, piaskowanie, lakierowanie) unikniesz problemów z uzębieniem. Trzeci komplet nie wyrośnie…

Nie lekceważ:

  1. nadwrażliwości na słodkie, słone, zimne, ciepłe.
  2. krwawienia z dziąseł
  3. zgrzytania zębami
  4. przebarwień
  5. przykrego zapachu z ust.
  6. Im dłużej zwlekasz z podjęciem leczenia, tym bardziej ryzykujesz, że będziesz miał ząb martwy lub nawet go utracisz.
Stadia próchnicy

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter