DentalOrto

Zakres usług

Niestety…próchnica jest zmorą naszych czasów. Nie ma co czekać, aż będzie na tyle duża, że ząb zacznie boleć. Im dłużej zwlekamy, tym gorsze rokowanie z leczeniem kanałowym, a nawet utratą zęba włącznie.

Podobno nawet poród jest mniej bolesny niż leczenie zęba, słyszę czasem na pierwszej wizycie od pacjentek. Oferuję swoim pacjentom bezbolesne znieczulenie komputerowe. A jeśli boisz się wiertła lub jesteś uczulony na środki stosowane do znieczuleń, z pomocą przyjdzie piaskarka abrazyjna. Za jej pomocą wyczyścisz ząb z próchnicy bezboleśnie i bez wiertła.

Jeśli zdążyłeś z wykryciem próchnicy w stadium początkującym lub masz białe, mleczne plamy na siekaczach, możliwe jest leczenie metodą infiltracji materiałem Ion DMG – bez wiertła, bez bólu. Dlatego tym bardziej ważne są częste przeglądy stanu uzębienia -zalecam co 6 miesięcy.

Wypełniam ubytki tkanek twardych zęba po leczeniu tylko najlepszymi wypełnieniami światłoutwardzalnymi.

A kiedy coś jest naprawdę trudne – leczę pod mikroskopem.

Pamiętaj, najgorszy jest pierwszy krok, a kiedy zaufasz swojemu lekarzowi, leczenie może być niemal przyjemnością.

Pierwsza wizyta to badanie, ewentualnie zlecanie badań dodatkowych, kiedy są niezbędne do prawidłowej diagnozy (np. wykonanie zdjęcia pantomograficznego) i postawienie diagnozy wraz z planem leczenia. Kolejne to realizowanie planu aż do sukcesu, czyli promiennego uśmiechu i zadowolenia.

Ważne: tylko dzięki regularnym przeglądom co 6 miesięcy i higienizacji (skaling, piaskowanie, lakierowanie) unikniesz problemów z uzębieniem. Trzeci komplet nie wyrośnie…

Nie lekceważ:

  1. nadwrażliwości na słodkie, słone, zimne, ciepłe.
  2. krwawienia z dziąseł
  3. zgrzytania zębami
  4. przebarwień
  5. przykrego zapachu z ust.
  6. Im dłużej zwlekasz z podjęciem leczenia, tym bardziej ryzykujesz, że będziesz miał ząb martwy lub nawet go utracisz.

Kiedy ząb zaczyna boleć, najczęściej dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi i konieczności leczenia kanałowego. W Dental Stomatologia Rodzinna staramy się leczyć najtrudniejsze przypadki zębów w jak najkrótszym czasie. Leczenie rozpoczynamy od pełnej diagnozy popartej wykonaniem zdjęcia za pomocą radiowizjografii i znieczulenia komputerowego. Leczenie polega na usunięcie tkanek zmienionych zapalnie lub martwiczo, opracowaniu kanałów oraz wypełnieniu. Leczymy tylko przy pomocy najlepszych narzędzi kanałowych, mierzymy endometrem dokładną długość kanałów oraz wypełniamy na ciepło gutaperką. Po wykonaniu zabiegu kontrolujemy efekt ponownie przy użyciu radiowizjografii. Po zakończeniu leczenia endodontcznego wzmacniamy ząb martwy, odbudowując go przystosowanymi do tego materiałami (włókno szklane, wkłady, korony protetyczne). Całe leczenie odbywa się przy użyciu najnowszej generacji mikroskopu leica.

Prawidłowy zgryz to nie tylko estetyka i piękny uśmiech.

To również zdrowe przyzębie.

To odpowiednie warunki do prawidłowej higieny, a więc również brak próchnicy.

To brak schorzeń ze strony stawu skroniowo-żuchwowego.

To brak ścierania zębów i nadwrażliwości.

Leczymy aparatami ruchomymi dzieci i młodzież oraz aparatami stałymi. Dzisiaj aparat na zębach to znak, że zależy nam na zdrowiu. To dobre samopoczucie. To również inwestycja na przyszłość – bo piękne proste zęby to nasza wizytówka.

Protetyka przychodzi nam z pomocą, kiedy nasz ząb nie nadaje się już na założenie zwykłego wypełnienia lub utraciliśmy go. Co możemy? W dalszym ciągu nie musimy być skazani na braki w uzębieniu. Możemy wykonać koronę porcelanową, most i w końcu protezę. Indywidualnie projektujemy pracę protetyczną, biorąc pod uwagę wiek pacjenta, warunki anatomiczne, sytuację zgryzową, kolor i  kształt zębów sąsiednich. I słuchamy pacjenta, co do jego preferencji i oczekiwań. Bo to pacjent ma się czuć dobrze z nowym uśmiechem.

W naszym gabinecie bezpiecznie i w znieczuleniu usuniesz ząb, którego nie da się uratować lub taki ze wskazań ortodontycznych. Radiowizjografia, czyli zdjęcie rtg pozwolą  nam na pełną kontrolę zabiegu i przewidywanie trudności.

…bo lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Nawet najdokładniejsze mycie zębów po każdym posiłku nie jest gwarantem braku odkładania się kamienia nazębnego i problemów z przyzębiem czy próchnicą. Czyścimy więc z osadów, lakierujemy, lakujemy zęby świeżo wyrżnięte u dzieci (zabieg całkowicie bezbolesny – pozwala zabezpieczyć zęby stałe przed próchnicą),  a przede wszystkim przeglądamy, aby na wczesnym etapie zauważyć i leczyć pojawiający się problem.

Periodontologia zajmuje się chorobami dziąseł, które pacjenci zauważają bardzo późno, lekceważąc  krwawienie z dziąseł, nadwrażliwość, przykry zapach z ust. Regularne wizyty mogą na wczesnym etapie wyeliminować czynniki mające wpływ na stan zapalny dziąseł i jego konsekwencje. Wykonujemy więc skaling nad – i poddziąsłowy, piaskowanie, szynowanie zębów włóknem szklanym, wskazujemy na konieczność poprawy warunków zgryzowych poprzez uzupełnienia protetyczne czy leczenie aparatem ortodontycznym. Pamiętaj, choroba,o której potocznie mówimy „paradontoza” nie bierze się znikąd.

Postawienie diagnozy zawsze poprzedzamy wnikliwym zebraniem wywiadu, badaniem oraz badanami dodatkowymi wykonywanymi na miejscu przy pomocy Dysponujemy radiowizjografią, pantomografem, cefalostatem oraz tomografem stożkowym CBCT.

Jak już zęby są zupełnie zdrowe, ale nie do końca ładne w kształcie czy kolorze, możemy wybielać, wykonać konturing, licówki, korony, wypiaskować czy pokryć cienką warstwą kompozytu. Wszystko po to, aby być zadowolonym i szeroko uśmiechać się, bez obaw o niedoskonałości.
Wybielamy zęby przy użyciu lasera lub najnowocześniejszą metodą preparatem Prevdent, który odbudowuje szkliwo i znosi nadwrażliwość.

Dentysta jest lekarzem, przywiązującym dużą rolę do poprawiania nie tylko zębów, ale i całej twarzy. Kiedy już mamy więc piękne, zdrowe zęby, dlaczego by nie zadbać o zmarszczki na czole czy za wąskie usta?

Wygładzamy botoxem lwie zmarszczki, wypełniamy kwasem hialuronowym pogłębione bruzdy nosowo-wargowe, tzw. zmarszczki palacza czy marionetkowe. Kwasem hialuronowym również możemy zmienić opadające policzki czy uwydatnić kości policzkowe. I wreszcie mieć idealne usta. Efekty, uzyskujemy najnowszej generacji preparatami, przebadanymi pod względem bezpieczeństwa np. Juvederm, Restylane, Tyosal, Azzalure i inne.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter